[Укрчастотнадзор] Первые отключения с 16 февраля 2010г.

новости из мира iPhone

[Укрчастотнадзор] Первые отключения с 16 февраля 2010г.

26.12.2009 Без рубрики 0

Встановлені процедури з організації контролю за ввезенням з-за кордону в Україну, реалізацією мобільних телефонів та їх підключенням до мережі операторів мобільного зв’язку діють та відмінятися не будуть.Про це сьогодні в ефірі однієї з радіостанцій заявив заступник начальника УДЦР з питань радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв Володимир Кіріченко.

Тим, хто продає і купує мобільні телефони невідомого походження, підкреслив він, годі сподіватися на те, що нелегальний бізнес буде й далі процвітати, а ці апарати зв’язку працюватимуть.

Володимир Кіріченко ще раз наголосив на тому, що мобільні телефони, коди ІМЕІ яких потрапили до „сірого” списку, з 16 лютого 2010 року будуть відключати. Це є прямим обов’язком операторів, що встановлено чинним законодавством. А перенести „сірі” мобілки до „білого” списку стане практично неможливо.

„Сірий” список, зауважив заступник начальника УДЦР, на жаль, продовжує поповнюватися терміналами невідомого походження. Основною ж причиною збільшення кількості „мобілок-нелегалів” є ігнорування як продавцями так і громадянами мобільних телефонів порядку реалізації телефонів й нехтування процедурою перевірки наявності їх кодів ІМЕІ в базі даних УДЦР при купівлі.

Крім того, застеріг радіослухачів Володимир Кіріченко, останнім часом стрімко зростає кількість випадків ошукування покупців і користувачів мобільними терміналами. Це відбувається під час продажу-купівлі телефонів, а також надсиланням абонентам різноманітних SMS-повідомлень з різного роду погрозами або пропозиціями. Таку інформацію рекомендуємо перевіряти, звертаючись до операторів.

Прес-центр Українського державного центру радіочастот

25.12.2009