Перепрошивка IMEI кода. Инфо от Укрчастотнадзора.

новости из мира iPhone

Перепрошивка IMEI кода. Инфо от Укрчастотнадзора.

22.09.2009 Без рубрики 2

укрчастотнадзор

В связи с надвигающейся «паникой» в вопросе нелегального ввоза мобильных телефонов в Украину и желанием перепрошить IMEI код, от Укрчастотнадзора появилась следующая информация:
Клоновані телефони довго не житимуть, або відповідь „майстрам” з радіоринку на Караваєвих дачах, які стверджують, що експлуатація „перепрошитого” телефону буде безпроблемною

22.09.2009

Нові правила ввезення та реалізації мобільних телефонів відразу привернули до себе увагу учасників ринку і стали предметом широкого обговорення у суспільстві та висвітлення в українських ЗМІ. Виступи інформаційно-роз’яснювального характеру щодо положень цих нормативно правових актів, як свідчить аналіз публікацій, нерідко „перемішані” критичними та проблемними матеріалами.

Днями, наприклад, одне з друкованих видань підняло тему, пов’язану з перепрограмуванням на радіоринку біля станції Караваєві дачі кодів ІМЕІ нелегально ввезених, а також викрадених у громадян і заблокованих оператором мобільних телефонів. Тамтешні господарі численних наметів пропонують, навіть, надати мобільніку нове життя і статус легального.

Як зазначає автор статті, перепрограмування кодів ІМЕІ стало на радіоринку звичайною справою. За допомогою спеціального устаткування будь-який телефон можна, як кажуть, „перепрошити”: змінити його програмне забезпечення, а разом з ним і код ІМЕІ. За словами журналіста, послуга „майстрів” коштує всього 30-40 гривень. Для цього лише потрібно знайти легальний телефон такої ж моделі і скопіювати його ідентифікаційний код.

Нічого проблемного в тому, що будуть два телефони з однаковим кодом, немає, стверджує продавець послуг. Адже, не дивлячись на те, що однаковий код двох телефонів буде знаходитися в базі даних „Укрчастотнагляду”, з’ясувати, який із них є краденим, неможливо. Підробку, запевняє він, навряд чи помітять.

На жаль, такі запевнення ділків від незаконного бізнесу все більше підштовхують наших громадян до придбання телефонів сумнівного походження.

З цього приводу Український державний центр радіочастот авторитетно заявляє: клоновані телефони довго не житимуть.

У громадян, які погналися за більш дешевими телефонами або придбали їх у нелегальний спосіб, неодмінно виникнуть проблеми.

Подальше удосконалення автоматизованої системи обліку мобільних терміналів, яке ведеться в УДЦР, одразу виявить підробку і унеможливить підключення до мережі так званих „клонів”. Через певний час всі телефони з однаковими кодами ІМЕІ будуть відключені від мережі оператора назавжди. Так що ризикувати з „перепрошивкою” не варто.

Щоб у наших громадян в подальшому не виникало проблем з експлуатацією та сервісним обслуговуванням мобільного телефону, ще раз нагадуємо про процедуру його купівлі.

Отже. Щоб бути впевненим у легальності мобільного телефону, який Ви маєте намір купити в торговельній мережі, треба здійснити декілька етапів його перевірки:

На корпусі мобільного телефону під акумулятором розміщена фірмова етикетка з кодом IMEI, який повинен співпадати з кодом IMEI, нанесеним на упаковці (коробці) цього телефону.
Якщо коди співпали, необхідно включити мобільний телефон і набрати на клавіатурі *#06# (у продавця для перевірки телефонів повинна бути SIM — картка). На екрані терміналу з’явиться його код ІМЕІ, який необхідно звірити з написом на фірмовій етикетці.
Якщо коди не співпадають, то радимо відмовитися від придбання такого телефону.
У разі, якщо коди ІМЕІ співпали, необхідно, за допомогою цього телефону, телефону продавця або іншого телефону, відправити SМS з кодом ІМЕІ на короткий номер 307. Краще це зробити самостійно. Якщо SМS набирає продавець, то переконайтеся, що код ІМЕІ саме вашого телефону надсилається для перевірки. У відповідь ви отримаєте повідомлення щодо наявності або відсутності коду ІМЕІ цього телефону в базі даних кодів ІМЕІ. Інформацію щодо наявності коду ІМЕІ в узагальненій базі даних можна також отримати на веб-сайті УДЦР (www.ucrf.gov.ua) в розділі „База ІМЕІ”.
Наявність коду ІМЕІ телефону в базі даних є підтвердженням законності знаходження цього телефону в торговельній мережі, а також означає, що цей телефон в подальшому може бути підключений до мережі будь-якого мобільного оператора, а сервісні центри виробників будуть його обслуговувати у випадку виникнення технічних проблем.
Радимо при придбанні мобільного телефону вимагати від продавця перевірити наявність ідентифікаційного коду терміналу в узагальненій базі даних Українського державного центру радіочастот.

Прес-центр Українського державного центру радіочастот

[источник]

Комментирование закрыто.